Бібліотека

Тут книги розумні спокійно живуть

У тихій величній світлиці.
А двері широкі, відкриті ведуть
До знань золотої скарбниці.
Герої романів, легенд, повістей
У тиші говорять із нами.
В книжках - відкриття всіх великих людей,
Думки, що хвилюють віками.
Ведуть нас в незнане книжки,
Розрадять, коли нам нелегко.
Для нас зберігає їх довгі роки
Шкільна бібліотека!    

зав.бібліотекою Мигович М.М.
зав.бібліотекою Мигович М.М.

Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Вірю в твоє майбутнє, Україно!» 

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно! 

 Говорять сьогодні дорослі й малі. 

 Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина, 

 Немає такої, як ти, на землі. 

З 1 по 31 жовтня проходив Всеукраїнський місячник під гаслом "Вірю в майбутнє твоє, Україно!"У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Вірю в твоє майбутнє, Україно!» в Стройненській гімназії було проведено ряд заходів: конкурс малюнків; конкурс на краще декламування вірша про Україну; конкурс творів « Вірю в твоє майбутнє, Україно!; слайд-шоу « Цікаві факти про Україну»; вікторини « Я з Україною»; години спілкування «Читаємо про Україну разом»; виховна година; день - бібліотворчості: майстер- клас із створенням патріотичних саморобок; гра-вікторина «З Україною у серці»; конкурс на написания кращого листа Героям України « Повертайся живим!»; екскурсії в шкільну бібліотеку.До участі у проведенні Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек були залучені учні 4-9 класів, які під час виступів виявили свої акторні та вокальні здібності. За це всі вони були нагороджені грамотами.

ІСТОРІЯ

Шкільна бібліотека Стройненської ЗОШ І -ІІ ступенів є його структурним підрозділом, який здійснює бібліотечно - інформаційне, культурно - просвітницьке забезпечення навчально - виховного процесу як в урочний, так і в позаурочний час. Свою діяльність організовує спільно з педагогічним колективом, відповідно до планів роботи і регламентуючої документації, що затверджується директором школи. Найперший запис в інвентарній книзі було зроблено 10 вересня 1963 року, який свідчить,що шкільній бібліотеці виповнилося 50 років. Першими книгами були зібрання творів В.І.Леніна (32 тома ),та окремі його видання. Згодом надходили словники, література галузевого характеру та художня література(література українських та російських класиків). За рік книжковий фонд складав 2438 книг. З самого початку існування бібліотеки посаду бібліотекаря обіймали вчителі. З 2 липня 1972 року в шкільну бібліотеку почали надходити підручники. Тоді посаду бібліотекаря обіймала молода енергійна дівчина Гебеш Марія Іллінічна, яка пропрацювала один рік . З 1973 по 1977 рік шкільну бібліотеку очолювала спеціаліст бібліотечної справи Лендєл Таїса Семенівна, яка дбала про збереження книжкового фонду. Нею проведено багато масових заходів по пропаганді художньої книги. Після Таїси Семенівни шкільним бібліотекарем два роки працювала вчитель початкових класів Марія Василівна Полянич.

У 1979 році до Стройненської восьмирічної школи перейшла працювати з сільської бібліотеки спеціаліст бібліотечної справи О.І.Островка, яка проводила багато масових заходів по збереженню підручників та художньої книги .З 1986 року і до сьогоднішнього дня в Стройненській ЗОШ І -ІІ ступенів працює спеціаліст бібліотечної справи М.М.Мигович. За сумлінну роботу вона нагороджена грамотою районного відділу освіти, грамотою обласного управління освіти, нагороджена грамотою ЗІППО за участь у проведенні конференції до дня народження В. О.Сухомлинського. Брала участь у другому турі конкурсу «Бібліотекар року -2009рік».

Нині, в період відродження національної культури, духовних і культурних традицій нашого народу, бібліотека у школі є однією з найголовніших ділянок, яка виконує важливу роль у формуванні національної свідомості, любові до свого народу, своєї землі. Історія бібліотеки нерозривно пов'язана з історією навчального закладу. Протягом всієї шкільної історії наша бібліотека зазнала великих змін. З самого початку вона була розташована в сільському клубі. Потім приміщення бібліотеки було перенесено в загальний корпус першого поверху початкової школи. Через брак вільного приміщення , приміщення бібліотеки арендували в сільській хаті. Не завжди шкільна бібліотека мала привабливий вигляд: 5 стелажів з книгами, старий стіл бібліотекаря; читальної зали не було через відсутність потрібного за розмірами приміщення. За відсутності приміщення книги були розміщені в шафах, не відповідали вимогам збереження книг. Завдяки директору школи шкільній бібліотеці дали приміщення. За клопотанням бібліотекаря школи, були закуплені і встановлені стелажі висотою в два метри, і саме це вирішило питання розміщення бібліотечного фонду і фонду підручників.

Надходження друкованої продукції здійснювалося систематично до 2000 року. Це була різноманітна література: художня, науково-пізнавальна, галузева, педагогічна, методична, література для молодших школярів, суспільно-політична література.

Сьогодні бібліотека обслуговує 310 читачів. Це - учні, вчителі, батьки, працівники школи та працівники бібліотеки .На 1.09. 2013 року бібліотечний фонд становить 10800 книжкових одиниць. Бібліотечний фонд розміщений згідно з ББК і має вільний доступ для користувачів. Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі тематичні полички: "Любіть і знайте Україну!", "Куточок символіки", "Живи, рідна земле!", "Зразкова книга!", "Історія нашого краю", "Скарби народної мудрості", "Куточок читача", "У світі казок", "Науки, що керують світом", "Перлини народної мудрості", "На допомогу вчителям", ". Каталог та картотеки шкільної бібліотеки дають можливість протягом короткого часу та в повному обсязі надати користувачеві інформацію про наявність окремої книги в фонді бібліотеки. У нас є алфавітний каталог, систематичний каталог. Також ведуться картотеки і тематичні папки. Вони є доповненням до каталогів, розкривають фонд у тих аспектах, які в каталогах не розкриті, зокрема: - картотека інформаційно-нормативних матеріалів; - картотеки журнальних статей; - картотека "На допомогу вчителю української літератури"; - картотека "Наші свята".

Шкільна бібліотека Стройненської ЗОШ І -ІІ ступенів тісно співпрацює з педагогічним колективом, допомагає в підборі тематичних матеріалів, періодики та методичної літератури. Велика робота разом з учнями та педагогічним колективом проводиться по формуванню у учнів бережливого ставлення до підручників (бесіди, бібліотечні уроки, рейди про перевірці підручників, організація змагань між класами по збереженню підручників, тощо).

Одним з важливих напрямків в роботі бібліотеки є інформаційна робота. Основну роль тут відіграють усні форми масової роботи - розповіді про роботу бібліотеки, про правила користування книгами та правила їх збереження ефективними технологіями масової роботи нашої бібліотеки є вікторини, конкурси, презентації книг, брейн-ринги, книжкові виставки.

Щоденною копіткою працею нашої бібліотеки є виховання бібліотечно-бібліографічної культури школярів, Сюди включаються: виховання культури роботи з книжкою, уміння користуватися абонементом і читальним залом, уміння користуватися довідковою літературою, періодикою, картотекою, каталогами тощо. Проводяться бесіди: "Познайомтесь з нашою бібліотекою", "Як працювати з книгою", "Довідковий апарат бібліотеки".

У шкільній бібліотеці проведено пізнавальну й розвивальну гру «З'їм тебе». Умови гри передбачено зібрати пазли, групуючи малюнки відповідно до того, хто чим або ким живиться.

Усе живе в природі поєднано харчовими відносинам . Кожна тварина кимось або чимось живиться. У природі нічого не пропадає даремно.

Діти відшукували продуцентів (зелені рослини та водорості),травоїдних,м'ясоїдних паразитів, редуцентів (дощ,черв'як,жук-могильник).

Діти в невеликих групах вибирали малюнки і складали їх у "промінці " відповідно до обраної рубрики.

Фотоматеріали роботи шкільної бібліотеки

Останні статті в блозі


сайт стройненської гімназії
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати